Program

 

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia

Sobota, 28 maja 2016

9.30 – Rejestracja uczestników

10.00 – 12.00 – Spotkanie autorskie z Maćkiem Nabrdalikiem

12.15 – 14.15 – Spotkanie autorskie z Wojciechem Grzędzińskim

14.30 – 18.00 – Warsztaty fotograficzne z Maćkiem Nabrdalikiem i Wojciechem Grzędzińskim

W  warsztatach, prowadzonych przez każdego z gości może wziąć udział maksymalnie 25 osób. Pod zakładką „Rezerwacja” można rezerwować miejsca na warsztatach, jednak w ten sposób będzie udostępnione jedynie 15 miejsc na każdy warsztat, na pozostałe 10 będzie można się zgłosić w recepcji – w sobotę na warsztaty Maćka Nabrdalika i Wojciecha Grzędzińskiego a w niedzielę na warsztaty Tomasza Lazara.

Maciek Nabrdalik poprowadzi wspólny z uczestnikami przegląd portfolio. Prosimy każdego, kto chce wziąć udział w tych warsztatach o przygotowanie pendrive z dwoma folderami – w jednym 10 swoich zdjęć, w drugim 20 ( zależnie od ostatecznej liczby uczestników wykorzystany będzie jeden bądź drugi folder).

Wojciech Grzędziński poprowadzi warsztaty uliczne

Pozostałych uczestników zapraszamy do odwiedzenia wystawy World Press Photo.

19.00 – Otwarcie wystawy fotograficznej naszych gości a także otwarcie wystawy pokonkursowej. Ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego „Chorzów z radością”

Niedziela, 29 maja 2016

9.30 – Rejestracja uczestników

10.00 – 12.00 – Spotkanie autorskie z Tomaszem Lazarem

12.15 – 14.15 – Spotkanie poświęcone prawu autorskiemu i prawnym aspektom fotografii z Wiktorem Sobolewskim (Nikon Polska)

Czy zamieszczenie zdjęć na blogu lub instagramie jest publikacją? Czy prawo pozwala na fotografowanie osób na ulicy bez ich zgody? Kiedy fotografia staje się „dobrem publicznym”? Te i inne zagadnienia zostaną poruszone podczas najbliższego spotkania.

14.30 – 18.00 – Warsztaty fotograficzne z Tomaszem Lazarem

Tematem warsztatów Tomasza Lazara będzie fotografia uliczna. Będą one podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W teoretycznej uczestnicy zapoznają się  z pojęciem fotografii ulicznej oraz o tym jak dążyć do coraz lepszych zdjęć. Część praktyczna odbędzie się w Galerii Katowickiej. Galerie handlowe są obecnie dawnymi centrami miast, gdzie skupia się życie handlowe, towarzyskie a czasem kulturalne. Spójrzcie na to miejsce nie tylko jak na zbiorowisko sklepów, spróbujcie zobaczyć jak żyje to miejsce.

14.30 – 18.00 – Spotkanie i warsztaty z Dominika Koszowską. Dominika opowie o telefonie komórkowym jako narzędziu fotografa, przedstawi jego możliwości i pokaże, jak można wykorzystać sam telefon i różne programy do tworzenia artystycznych fotografii.

 

W sobotę i niedzielę sprzęt fotograficzny prezentować będzie firma Nikon, zachęcamy do zapoznania się ofertą