Goście

Wojciech Grzędziński

Fotoreporter, laureat konkursów fotograficznych World Press Photo, Visa D’Or, NPPA, Sony World Photography Awards, Grand Press Photo i in. Autor zdjęcia roku 2009 i zdjęcia dekady (2014 rok) w konkursie BZWBK Press Photo. Juror ogólnopolskich i lokalnych konkursów fotograficznych.

W fotografii interesuje się człowiekiem i emocjami. Fotografował w strefach konfliktów zbrojnych. W latach 2011-2015 szef zespołu fotografów w Kancelarii Prezydenta RP i fotograf osobisty Prezydenta RP. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2014. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

 

 

 

 

 

Tomasz Lazar

Absolwent Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego na wydziale Informatyki, absolwent Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Wykładowca na Akademii Sztuki w Szczecinie oraz członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Jest laureatem wielu nagród w Polsce i za granicą jak: World Press Photo (2012), Picture of the Year International (2015), China Interntional Press Photo Award (2015), Zdjece Roku na BZWBK Press Photo(2012) czy Grand Prix na Foto Festiwalu w Łodzi. Za wystawę swojego materiału „Dzieci Syberii“ (pokazującą portrety ludzi, którzy przetrwali katorgę zsyłki na Sybir ) został nominowany do prestiżowej nagrody Deutsche Borsce Photography Prize.

 

 

 

Maciek Nabrdalik

maciek_nabrdalik_2016

Fotograf prestiżowej amerykańskiej agencji VII Photo. Wielokrotnie nagradzany w polskich i międzynarodowych konkursach fotografii, w tym World Press Photo (2014), Pictures of the Year International (2013, 2011), NPPA The Best of Photojournalism (2012, 2011, 2010).

Autor Zdjęcia Roku Grand Press Photo 2007, laureat nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Juror konkursów Grand Press Photo, National Geographic, Planete DOC Film Festival. Jego zdjęcia prezentowane były na wystawach w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach, Grecji, Polsce. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Wraz z żoną, Agnieszką Nabrdalik, jest autorem książki „Nieodwracalne”, poświęconej więźniom niemieckich obozów koncentracyjnych.

 

 

 

Dominika Koszowska

Studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i stypendystka rektora ASP. Laureatka konkursów graficznych i fotograficznych. Specjalizuje się w fotografii, wykonywanej przy pomocy telefonu komórkowego.

Zdobyła nagrody i wyróżnienia m.in w konkursach:

Mobile Foto-Graphy Awards, Krajowy Salon Fotografii Artystycznej „Żary”, Ogólnoeuropejski Konkurs Fotografii Studenckiej „Discover Europe”, Sony Mobile Awards Poland 2015, Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Sony Mobile.

Dominika Koszowska na FB 

 

 

 

Wiktor Sobolewski

Z wykształcenia humanista, filolog klasyczny oraz marketingowiec. Przez większość życia zawodowego związany z marką Nikon i jej produktami profesjonalnymi. Od początku istnienia spółki Nikon Polska w dziale Marketingu. Na stanowisku starszy specjalista ds. produktu i NPS wprowadzał na rynek takie modele, jak Nikon D200, Nikon D3, Nikon D700, Nikon D4, Nikon D800 i wiele innych. Poprzez produkty zawodowe od lat związany również z fotografami zawodowymi, wdrożył w Polsce międzynarodowy program Nikon Professional Services. Pomysłodawca i inicjator projektu fotoprawo.pl, dzięki czemu w jego obszarze zainteresowań znalazło się także prawo autorskie, prasowe oraz zagadnienia związane z ochroną wizerunku. Krótko mówiąc – wszystko co związane jest z publikacją zdjęć.

Czy zamieszczenie zdjęć na blogu lub instagramie jest publikacją? Czy prawo pozwala na fotografowanie osób na ulicy bez ich zgody? Kiedy fotografia staje się „dobrem publicznym”? Te i inne zagadnienia zostaną poruszone podczas najbliższego spotkania.

fot: Marcin Olbrycht